Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrolü
Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrolü

DIES Projesi kapsamında, "Özel Olarak Çalışılmamış Sektörler İçin Metodoloji Raporu" üzerine çalıştaylar gerçekleştirildi.

02 Temmuz 2021

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü, Hava Yönetimi Dairesi’nin faydalanıcısı olduğu “Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrol Kapsamında Türkiye’nin Endüstriyel Emisyon Stratejisinin Belirlenmesi (DIES) Projesi” kapsamında, özel olarak çalışılmamış sektörler için metodoloji raporu üzerine iki adet çalıştay gerçekleştirilmiştir. Her çalıştay farklı hedef kitleye hitap etmekte olup, genel olarak Endüstriyel Emisyonlar Direktifi (EED) ve Entegre Kirlilik Önleme Kontrol (EKÖK) yaklaşımı tanıtılmıştır. Özel Olarak Araştırılmayan Sektörler İçin Sektörel Analiz Metodolojisi tartışılmış ve diğer sektörler için Mevcut En iyi Teknikler (MET) hakkında bilgiler paylaşılmıştır. Her iki çalıştayda da, EED ve EKÖK yaklaşımına yönelik bilgiler sunulmuş, diğer sektörlerle ilgili analiz metodolojileri tanıtılmış, diğer sektörlerle ilgili veri toplama yöntemleri hakkında bilgiler verilmiştir. Çalıştayların gündemine buradan ulaşabilirsiniz.

İlk çalıştay olan Özel Olarak Çalışılmamış Sektörler İçin Metodoloji Raporu Üzerine 1. çalıştay, 23 – 25 Haziran 2021 tarihleri arasında çevrimiçi toplantı platfomu üzerinden gerçekleştirilmiştir. Söz konusu çalıştay, Bakanlık personeli, il müdürlükleri ve kamu kurumları için düzenlenmiştir. İkinci çalıştay ise üniversiteler ve sektör temsilcileri için 30 Haziran – 2 Temmuz 2021 tarihleri arasında yine çevrimiçi toplantı platformu üzerinden düzenlenmiştir.


Çalıştay sunumlarına buradan ulaşabilirsiniz.


Proje hakkında daha fazla bilgi almak için ‘DIES Projesi’ ana başlığına bakabilirsiniz. Ayrıca, Projemizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir, projemiz hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.
 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır