Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrolü
Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrolü

DIES Projesi kapsamında 1. Veri Toplama ve Envanter Çalıştayı, 29-31 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

29 Mart 2021

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Hava Yönetimi Daire Başkanlığı’nın faydalanıcısı olduğu ve Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı II (IPA II) finansal desteği ile yürütülen DIES Projesi kapsamında 1. Veri Toplama ve Envanter Çalıştayı, 29-31 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

DIES Projesi kapsamındaki EKÖK Tesisleri Envanterinin Revize Edilmesi faaliyeti (Faaliyet 1.1) altındaki çalışmalar devam etmektedir. 29-31 Mart 2021 tarihlerinde 3 gün süren çalıştay, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (ÇŞB) çalışanları için planlanmıştır. Çalıştayda, EKÖK kapsamına giren sanayi tesislerinin envanterinin güncellenmesinde uygulanan metodoloji ve envanter ile ilgili ilk bulgular sunulmuştur. Uygulanan metodoloji, daha önceki EKÖK projelerinin çıktıları ve AB’deki uygulama örnekleri baz alınarak geliştirilmiştir. Ayrıca, EKÖK tesis envanterinin güncellenmesinde yardımcı olabilecek olası mevcut ek veri kaynakları katılımcılarla tartışılmıştır.

DIES Projesi 1. Veri Toplama ve Envanter Çalıştayı gündemine buradan ulaşabilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi almak için ‘DIES Projesi’ ana başlığına bakabilirsiniz.Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır